Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Kreatywne Dni Nietypowe

Kalendarz Świąt nietypowych to propozycja – Nie TYLKO DLA DZIECI -  do celebrowania nietypowych chwil, zdarzeń, miejsc, relacji. Sprawdźcie sami!

Zachęcamy do pobrania Kalendarza Dni Nietypowych opracowanych przez „EDU "- Pani apteczka

Udział NASZ  w projekcie to innowacyjne podejście do przygotowywania formy zajęć, uatrakcyjnienie pracy z dziećmi, zaangażowanie przedszkolaków we wspólne przygotowania ciekawych i nietypowych zajęć oraz zabawną formę świętowania. Obchodząc różne nietypowe święta rozwijamy u dzieci kreatywność, ale także empatię, szacunek wobec otoczenia, uwrażliwiamy dzieci na różne potrzeby zwierząt a także wzmacniamy w nich samych poczucie własnej wartości. Dzieci mają możliwość otworzyć się na nowe możliwości wyrazu, opanowania stanów emocjonalnych poprzez kreatywne ćwiczenia, poczucie przynależności do grupy, śmiech i dobrą zabawę. W tym projekcie nauczyciel jest przewodnikiem dziecka w aktywizowaniu myślenia, rozwijaniu twórczości, kreatywności. Pobudza sferę emocjonalną.

Kalendarz dni specjalnych i świąt nietypowych dla przedszkolaków w  roku 2023/2024 zapowiada się … obiecująco! Stwarza okazję do świętowania wielu wyjątkowych, typowych i nietypowych, uroczystości i dni specjalnych! Dlaczego warto je świętować? Otóż, każde z nich może nieść wartość edukacyjną, ale przede wszystkim to coś co jest bardzo “przedszkolne”. Co to oznacza? Wspólne uroczystości dzieci organizowane przez nauczycieli przedszkola, a z czasem może także rodziców przedszkolaków wspierają rozwój społeczno-emocjonalny.