Co słychać u Maciusia - co będzie ?

J. Korczak 'Król Maciuś Pierwszy' - lekcja 1                            Maj 2024                Król Macius Pierwszy 1

kalendarium imprez, wydarzeń, spotkań

07.05.2024 – (wtorek) Wyjazd wszystkich grup przedszkolnych do Pałacu Młodzieży na spektakl teatralny „Jaś i Małgosia”. Szczegóły dotyczące płatności i wyjazdu w holu przedszkola.

09.05.2024 - (czwartek) wyjście  grupy TROPCIELE do PLANETARUM, szczegóły zostały wysłane na maila oraz zostaną umieszczone na tablicy grupy.

15.05.2024 – (środa), w przedszkolu gościmy Finalistów Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Ruchu Drogowym z Elementami Turystyki rowerowej dla Przedszkolaków.

17.05.2024 – (piątek) „Dzień Kosmosu” oraz Strefa wiedzy – pod kopułą mobilnego planetarium „Kosmos dla najmłodszych”, Fantastyczna przygoda z Jasiem, Małgosią i ich mamą, podczas której dzieci odwiedzą najdalsze zakątki kosmosu. Poznają gwiazdozbiory i historie z nimi związane. Polecą na Księżyc i zobaczą naszą planetę z daleka. Poznają Układ Słoneczny i jego planety. (sfinansowany z funduszy Rady Rodziców).

22.05.2024 (środa) Studio fotograficzne FotoDawid wykona grupie TROPICIELE, zdjęcia pamiątkowe ALBUM –TABLO oraz  tradycyjnie w zestawie zdjęcia do  legitymacji szkolnej. Szczegóły zostaną podane wkrótce na stronie internetowej i na tablicy GRUPY w holu przedszkola.

23.05.2024 – (czwartek) wycieczka jednodniowa dla dzieci z grup PYTALSCY i CIEKAWSCY do PRZYBYNOWA (Jura Krakowsko- częstochowska)  - Gospodarstwo agroturystyczne  „Pod Skałką”
to wyjątkowe miejsce.  Szczegóły dotyczące płatności i wyjazdu już wkrótce w holu przedszkola.

24.05.2024 – (piątek) „Dzień ślimaka”, w ramach realizacji projektu „Kreatywne Dni Nietypowe”, więc nie powinno nas dziwić, że nie tylko żółw, słoń, ale również ślimak ma swój dzień. Będą wspólne zabawy w grupach, zapoznanie dzieci z ciekawostkami dotyczącymi życia ślimaków.

24.05.2024 – (piątek) „Czytanie, jak fruwanie" - wspólne czytanie w grupach w ramach cyklicznych spotkań z Panią z Biblioteki Miejskiej. (godz. 12.30 - 14.30)

„Dzień Mamy i Taty" Serdecznie zapraszamy rodziców na specjalny występ artystyczny przygotowany przez dzieci.

21.05.2024 – (wtorek) w grupie Tropiciele o godz. 16.30

22.05.2024 – (środa) w grupie Ciekawscy o godz. 16.30

28.05.2024 – (wtorek) w grupie Pytalscy o godz. 16.30

12.06.2024 – (środa) Dzień Mamy i Taty w grupie Odkrywcy oraz uroczyste pożegnanie najstarszych dzieci z tej grupy, które od września rozpoczną naukę w szkole podstawowej o godz. 17.00

Będzie możliwość zapisania dzieci na „Wiosenną sesje”.
W zależności od ilości zapisanych dzieci sesja będzie w tym samym dniu co TABLO czyli 22.05. 2024 r. lub zostanie wyznaczony nowy termin. Szczegóły sesji już wkrótce.