katecheta - mgr Joanna Kwiecień

zajęcia 2 razy w tygodniu środy 10:30-11:30

czwartki 9:00-10:00

Publiczne przedszkola organizują naukę religii na życzenie rodziców.

Nauka religii w przedszkolu nie jest obowiązkowa dla żadnej grupy wiekowej. Dzieci uczą się religii tylko wtedy, kiedy  rodzice wyrazili takie życzenie w formie pisemnego wniosku o zorganizowanie religii dla ich dziecka.
Jeśli co najmniej siedmioro rodziców złoży oświadczenia, przedszkole ma obowiązek zorganizowania lekcji religii dla ich dzieci, w ramach planu zajęć przedszkolnych. Odbywają się one w wymiarze dwóch zajęć w tygodniu (właściwych dla danego poziomu nauczania):
  • z dziećmi w wieku 3 - 4 lat - około 15 minut,
  • z dziećmi w wieku 5 - 6 lat - około 30 minut

Celem zajęć jest zapoznanie dzieci z podstawowymi elementami religii katolickiej i przybliżenie im Osoby Pana Boga jako stwórcy świata i życia tak, aby stał się On dla nich Przyjacielem. Katecheza przedszkolna pomaga rozwinąć wiarę dzieci i buduje fundament dla ich przyszłej religijności poprzez wspólną rozmowę z Bogiem, wspólny śpiew, a także tworzenie dobrych nawyków w kontaktach z innymi ludźmi. Zajęcia religii w przedszkolu prowadzone są w formie zabawy. Podczas zajęć stosuję  różne metody pracy z małym dzieckiem tj.: piosenka, zabawa, taniec, gra dydaktyczna, opowiadanie, kolorowanie ilustracji, inne prace plastyczne.