Co słychać u Maciusia - co będzie ?

J. Korczak 'Król Maciuś Pierwszy' - lekcja 1                   Kwiecień 2024           Król Macius Pierwszy 1

kalendarium imprez, wydarzeń, spotkań

03.04.2024 – (środa) „Dzień Tęczy” Podczas tęczowego dnia dzieci dowiedzą się, w jaki sposób powstaje tęcza, jak są  ułożone w niej kolory, wykonają kolorowe doświadczenia oraz tęczową pracę plastyczną. Bardzo prosimy o ubranie dzieci kolorowo.

10.04.2024 - (środa) Poranek z muzyką - poznajemy instrumenty, prezentacja swoich umiejętności przez uczniów wraz z nauczycielami Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. M. Karłowicza w Katowicach (godz. 9:00 - 10:00)

16.04.2024 - (wtorek) Przedstawienie teatralne - bajka p.t “Wiosenne porządki” w wykonaniu aktorów z teatru KANON z Krakowa (sfinansowany z funduszy Rady Rodziców).

19.04.2024 - (piątek) godz. 11.00-12.00. Udział dzieci z najstarszych grup “Odkrywcy” i “Tropiciele” w VI edycji warsztatów edukacyjnych p.t  "Biznes kontra smog - Wspieramy Klimat”. Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się czym jest smog? Dlaczego powstaje? Jakie niesie zagrożenia? Co można i należy zrobić aby oddychać czystym powietrzem. (warsztaty dzięki inicjatywie jednego z rodziców. Serdecznie dziękujemy)

19.04.2024 – (piątek) „Czytanie, jak fruwanie" - wspólne czytanie w grupach w ramach cyklicznych spotkań z Panią z Biblioteki Miejskiej. (godz. 12.30 - 14.30)

22.04.2024 – (poniedziałek) „Dzień Ziemi”. Wspólne zajęcia i zabawy w grupach zwiększające świadomość dzieci odnośnie dbania o przyszłość naszej planety.

23.04.2024 – (wtorek) „Dzień Książki”. Zaprezentowanie przez dzieci swojej ulubionej książki. Wspólne czytanie, rozmowy dotyczące dbania o książki oraz samodzielne wykonanie zakładki. Bardzo prosimy dzieci o przyniesienie do przedszkola swojej ulubionej książeczki.

24.04.2024 - (środa) Eliminacje do VI Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o ruchu drogowym z elementami turystyki rowerowej dla przedszkolaków. Maciusiowe Królestwo będzie gościć wiele drużyn, nie tylko z Katowic. (godz. 9.30 - 12.30). Bardzo prosimy o ubranie dzieci w wygodne stroje.

30.04.2023 – (wtorek) „Dzień Flagi”. Wspólne zajęcia i zabawy w grupach. Zajęcia dotyczące flagi i polskich symboli narodowych.