Zasady odpłatności za przedszkole

Odpłatność na świadczenia udzielone przez przedszkole realizowana jest w oparciu o:

• Uchwałę NR LXI/1263/18 Rady Miasta Katowice z dnia 25 października 2018 r. w sprawie ustalenia opłat za świadczenia udzielane przez przedszkola, dla których organem prowadzącym jest Miasto Katowice,
  • Zarządzenie Nr 4/2023 z dnia 15 lutego 2023 r. Dyrektora  Miejskiego Przedszkola Nr 25 im. Króla Maciusia I w Katowicach, w sprawie: ustalenia zasad korzystania ze stołówki

1. Koszty pobytu dziecka w przedszkolu obejmują :
  1. opłata 1,00 zł za każdą rozpoczętą godzinę świadczeń realizowanych poza bezpłatnymi godzinami nauczania, wychowania i opieki, które zapewnia przedszkole w godzinach 7:00-13:00. Opłata stała naliczana jest zgodnie z deklaracją za godziny świadczeń wykraczające poza podstawę programową wychowania przedszkolnego  - tj. od 6:00 do 7:00 oraz od 13:00 do 17:00.
  2. opłatę za wyżywienie – 10,00 zł dziennie za 3 posiłki tj. 2,50 zł- śniadanie, 2,50 II śniadanie, 5,00 zł.-obiad.

2. W przypadku, gdy do przedszkola uczęszcza drugie dziecko, opłata o której mowa w pkt 1 a) wynosi 0,65 zł za każdą godzinę świadczeń. W przypadku posiadania kolejnego dziecka w przedszkolu lub dzieci posiadających orzeczenia o potzrebie kształcenia specjalnego albo opinię o wczwsnym wspomaganiu rozwoju wydane przez urpawnione pradnie psychologiczno-pedagogiczne rodzice zwolnieni są z opłaty wykraczającej poza bezpłatne godziny za świadczenia. Z opłaty za świadczenie usług powyżej godzin bezpłatnych są także zwolnione dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne.

3. Opłata o której mowa w pkt 1 a) i 2 jest płatna po zakończeniu miesiąca rozliczeniowego, zgodnie ze złożona deklaracją, co do ilości godzin pobytyu dziecka w przedszkolu i stanem faktycznym zgodnym z listami obecności w danym miesiącu. Płatna do dnia 10 każdego miesiaca.

4. Opłata, o której mowa w pkt 1 b) płatan jest miesięczie z góry do dnia każdego miesiąca za dany miesiąc. W przypadku nieobecności dziecka w przedszkolu opłata za zakup surowców do przygotowania posiłków podlega zwrotowi za każdy dzień nieobecności dziecka w przedszkolu.

Opłatę za korzystanie ze świadczeń przedszkola rodzic wpłaca na indywidualne konto dziecka, otrzymane w informacji dyrektora. Za datę zapłaty uważa się datę wpływu środków na rachunek bankowy.

Niezapłacenie w terminie należnych opłat powoduje naliczenie odsetek ustawowych i potrącenie ich w pierwszej kolejności z dokonanej wpłaty.