Koncepcja pracy przedszkola

oparta jest na celach i zadaniach zawartych w aktach prawnych, w tym szczególnie w podstawie programowej wychowania przedszkolnego, Statucie przedszkola. Priorytetem naszym jest wspomaganie rozwoju i edukacji dziecka w zależnosci od jego indywidualnych potrzeb i możliwości, zmierzające do osiągnięcia staniu gotowości do podjęcia nauki w szkole. Wiek przedszkolny, to czas nieograniczonych mozliwości dzieci, to od nas nauczycilei i wychowawców zalezy jak ten czas wykorzystamy.

Naszą Misją są  słowa J. Korczaka:

będziemy  wspomagać dziecięce umiejętności, pomagać rozwijać zdolności i poszerzać zakres ich wiedzy. Zależy nam także na zainteresowaniu ich nowymi rzeczami, pokazaniu jak zrobić coś z niczego oraz pobudzaniu ich kreatywności.

Wizja naszego przedszkola

zależy nam, aby dzieci w przedszkolu czuły się jak w domu, zawsze mogły się przytulić w chwilach słabości i poczuć się bezpiecznie. Wracając do domu były pełne wrażeń, nowych doświadczeń i ciekawe co będzie jutro. Nasze przedszkole jest bezpieczne, przyjazne dzieciom, rodzicom, środowisku, pracownikom i otwarte na ich potrzeby. Wszyscy współdziałamy ze sobą.