Programy, innowacje, projekty przyjęte do realizacji w roku szkolnym 2023/2024

Wszelkie działania dydaktyczno-opiekuńczo-wychowawcze zmierzają do wyposażenia dzieci w kompetencje kluczowe.............

W bieżącym roku szkolnym 2020/2021 pracujemy w oparciu o nastepujące program:

1. Program wychowania przedszkolnego, aut. Wiesława Żaba-Żabińska, Wioletta Majewska, Renata Paździo. Rozwijanie kompetencji kluczowych w oparciu o różne formy aktywność dziecięcej, które umożliwią dziecku „odkrywanie własnych możliwości, sensu działania oraz gromadzenie doświadczeń na drodze prowadzącej do prawdy, dobra i piękna”.
  2. Nazywanie świata - odimienna metoda nauki czytania,, aut. Ireny Majchrzak, program edukacyjny mający na celu wczesne kształcenie umiejętności czytania z pełnym zrozumieniem tekstu.
  3. Dziecięca matematyka, program edukacji matematycznej, aut. Edyta Gruszczyk- Kolczyńska, Ewa Zielińska,
  4. Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci/Bilingual Future ”

Angielski

W czasie zajęć z języka angielskiego w naszym przedszkolu realizowany jest Program przygotowania dzieci w wieku przedszkolnym do posługiwania się językiem angielskim Program nauczania języka angielskiego dla przedszkoli i klas zerowych. Program uwzględnia założenia „wczesnego startu językowego”.

Katecheza

W grupach dzieci uczęszczających na katechezę realizowany jest program „Kochamy Dobrego Boga”. Celem programu jest uczenie dzieci odkrywania Boga w codziennych doświadczeniach, zainteresowanie ich tematyką religijną, nauczenie sposobów kontaktowania się z Bogiem, zapoznanie z chrześcijańskimi zwyczajami i liturgią, wdrażanie do budowania systemu wartości i relacji społecznych.

Podejmujemy także szereg inicjatyw, które mają sprzyjać rozwojowi zainteresowań dzieci oraz zaspokajaniu ich zindywidualizowanych potrzeb. Dlatego rozszerzamy treści programu wychowania przedszkolnego poprzez działania takie jak:

Programy autorskie, Projekty edukacyjne, Programy edukacyjne realizowane w grupach w roku szkolnym 2023/2024

Pytalscy
  • Ogólnopolski Projekt "Z Kicią Kocią maluchy zmieniaja sie w zuchy" (informacje o projekcie w zakładce "o placówce" - realizowane projekty i programy w roku szkolnym 2023/2024)

Ciekawscy

• Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ALFABET LOGOPEDYCZNY (informacje o projekcie w zakładce "o placówce" - realizowane projekty i programy w roku szkolnym 2023/2024)

Odkrywcy

• Międzynarodowy projekt edukacyjny "Dotknij, poczuj, zobacz" (informacje o projekcie w zakładce "o placówce" - realizowane projekty i programy w roku szkolnym 2023/2024)

Tropiciele

• ABC EKONOMI , czyli pierwsze kroki w świeci finansów (informacje o projekcie w zakładce "o placówce" - realizowane projekty i programy w roku szkolnym 2023/2024)