Dzień chłopaka

Dzień 30 września był dniem pełnym wrażeń, radości i doskonałej zabawy ....

W Maciusiowym Królestwie obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji panie razem z dziewczynkami przygotowały niespodzianki np. upiekły pachnące ciasto, wykonały papierowe krawaty. Były tańce i wspólne zabawy i oczywiście mnóstwo życzeń, by nasi chłopcy rośli duzi i szczęśliwi. i dobrej zabawy a wykonane zdjęcia będą miłym wspomnieniem tych chwil. Szczęście na twarzach chłopców było zarażające, a więc wszystkie przedszkolaki miały uśmiechnięte twarze. Chłopcy na pewno nie zapomną o wspaniałym zachowaniu koleżanek i odwdzięczą się im w marcu.

P.s.
Doroczne święto obchodzą nie tylko panie. Również panowie mają powody do świętowania. W kalendarzu pojawiają się aż dwa podobne święta - Dzień Mężczyzny i Dzień Chłopaka, które, choć nie są tak znane, jak Dzień Kobiet, to z każdym rokiem zyskują na popularności.  Dzień Mężczyzny i Dzień Chłopaka to święta przypadające w różnych terminach. Pierwsze z nich w Polsce wypada na zimę, dokładnie 10 marca, drugie natomiast na jesieni, 30 września.
Skoro już wiemy, kiedy jest dzień chłopka, warto zastanowić się, jaka jest jego historia. Co ciekawe, niewiele na jego temat wiadomo. Choć nie wiadomo z czyjej inicjatywy obchodzimy dzień chłopaka we wrześniu 2020, to warto wiedzieć, że święto to jest międzynarodowe. Jednak w innych krajach dzień chłopaka 2020 przypada w różnych terminach. Przykładowo:
  •     Malta świętuje 7 lutego;
  •     Wielka Brytania i Irlandia - 5 kwietnia;
  •     Japonia - 5 maja;
  •     Brazylia - 15 lipca;
  •     Norwegia - 7 października;
  •     Indie oraz Meksyk - 19 listopada;
  •     Kanada - 25 listopada.

Warto też wiedzieć, że dzień chłopaka 2020 to nie to samo święto co dzień mężczyzny. To drugie obchodzimy w marcu, dokładnie dwa dni po dniu kobiet, czyli 10 marca. Panowie mają więc wiele szczęścia, ponieważ aż dwa razy w roku mogą świętują swój dzień! Mrugnięcie