Ciekawscy. Plan pracy marzec- tydzień pierwszy

Temat tygodnia: Zwierzęta świata

1. Nasze zwierzęta
  2. Liczymy zwierzęta
  3. Psotna małpka
  4. Mówimy wyraźnie
  5. W ZOO

Cele ogólne:

• rozwijanie umiejętności liczenia
  • rozwijanie sprawności manualnej
  • zabawy czytelnicze wg I. Majchrzak
  • rozwijanie umiejętności wokalnych
  • poznawanie nazw wybranych zwierząt oraz środowiska, w którym żyją
  • rozwijanie sprawności fizycznej
  • wzbogacenie wiedzy i słownictwa dzieci o nazwy zwierząt
  • poznawanie zawodów związanych z opieką i poznawaniem życia zwierząt
  • doskonalenie umiejętności wypowiadania się na podany temat i swobodnych wypowiedzi dzieci

Realizowane poprzez:

Oglądanie albumów, książek na temat zwierząt spotykanych u nas, Słuchanie ciekawostek na ich temat, zabawę dydaktyczną "Poznajemy mieszkańców wybranych środowisk", Nazywanie zwierząt przedstawionych na zdjęciach, Rytmiczne dzielenie ich nazw na sylaby, Ćwiczenia spostrzegawczości – Co to za zwierzę?, Liczymy zwierzęta – ćwiczenia w liczeniu. Łączenie zdjęć zwierząt z ich cieniami. Nazywanie zwierząt, Układanie sylwet wybranych zwierząt z klocków w kształcie figur geometrycznych, słuchanie piosenki Dżungla oraz zabawę ilustracyjną do piosenkiRozwiązywanie zagadek o zwierzętach egzotycznych. Ćwiczenia logopedyczne – Zwierzęta egzotyczne. Zabawy z wykorzystaniem rymowanki. Budowanie z klocków domków dla zwierząt egzotycznych. Nazywanie zwierząt przedstawionych na obrazkach. Teatrzyk sylwet na podstawie utworu B. Lewandowskiej W zoo. Zabawa rytmiczna – Wyprawa do dżungli. Zabawy czytelnicze wg I. Majchrzak. Gry, zabawy i ćwiczenia gmnastyczne.

A było to tak...