Magiczna Moc Bajek moduł VII

Międzynarodowy projekt "Magiczna moc bajek" -  grupy PYTALSCY, CIEKAWSCY, ODKRYWCY, TROPICIELE, meldujemy wykonanie kwietniowych zadań ..... Moduł VII

Moduł VII przeciwieństwa: pokojowość i złosliwość

O co chodzi ? Trudna sprawa ?
Dla Tropicieli to wspaniała zabawa.
Bardzo sprawnie poszła pojęć tych analiza.
A efekty może na plakacie poczytajcie ?
I Podziwiajcie,
jaka mądrość w dzieciach drzemie,
dla nich żadne to zaskoczenie.
W nagrodę ulubiona zabawa, minki stroić to podstawa.
Jaki, jaka jestem ?    Pokazujemy odważnie.

Wstydzić się nie musimy, bo życzliwą i miła grupę tworzymy.

Do Złotej Rybki też życzenie ślemy

i gorąco chcemy  żeby się spełniły.

Na deser Muminik - przemiłe stowrzenia.
Tak nas zachęciły, że aż dzieci teatrzyk wystawiły.
I choc wszystkie postacie w teatrzyku występowały,
takiego aplauzu jak Mała Mi  wcale nie zebrały.
Ot i Moduł VII - zaliczony !!!

P.s. mimo przeciwności losu... za nami siódmy miesiąc działań projektowych. Jak wiecie projekt ten, to "Bajkowa podróż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni". Niezmiennie wiadomo - bajki były i są sposobem na przekazywanie dzieciom wiedzy i zasad moralnych. Poprzez utożsamienie się z bohaterem, dzieci są w stanie przepracować różne, trudne dla siebie sytuacje, poradzić sobie z przykrymi emocjami. Nabywają nowych umiejętności społecznych i emocjonalnych, łatwiej im identyfikować swoje przeżycia. Czytanie uczy odróżniania dobra od zła, dostarcza pozytywnych wzorców, wpływa na rozwój uczuć i zachęca do refleksji nad konsekwencjami własnych słów i czynów. W projekcie też, wracamy do bajek, dobranocek z dawnych lat. W tym module - poznaliśmy Muminik, zamieszkujące pewną dolinę gdzieś w Finlandii, bohaterowie cyklu dziewięciu książek  zostały przełożone na ponad trzydzieści języków. Muminki doczekały się też swojej wersji teatralnej, filmowej (między innymi serial zrealizowany w Polsce w Studio Małych Form Filmowych), radiowej, telewizyjnej i komiksowej. Świat, w którym żyją Muminki, pełen jest rozmaitych stworzeń – żyją w nim Paszczaki, Hatifnatowie, Mimble – każde z nich ma swój punkt widzenia na świat, swój charakter i temperament. A Muminki ? Muminki  ukazują pokojową postawę wobec świata. Pokojowość, to piękne uczucie, dzięki któremu rozwiązujemy problemy, konflikty bez przemocy fizycznej, słownej czy emocjonalnej. Aby praktykować pokojowość trzeba szanować się nawazajem, okazywać sobie życzliwość. Pokojowość wymaga świadomego wysiłku, który jednak z nawiazką się zawsze opłaca.