Sprzątanie Świata

Jak co roku, i w tym roku wyruszyliśmy by posprzatać Polskę. Tym razem dzielnie włączyliśmy się wraz z Fundacja Nasza Ziemia do 28 Akcja Sprzątanie świata – Polska, która jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie.

W tym roku Akcji towarzyszyło hasło , „Myślę, więc nie śmiecę!” mamy też nadzieję, że pozostanie z nami na dłużej i będziemy je dalej wspólnie promować w naszych codziennych ekologicznych działaniach. Biorąc z dziećmi udział w Akcji Sprzątanie świata – Polska 2021 nie chodziło nam  tylko o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady. Każdy z nas powinien wziąć to sobie do serca. "Wiedzą niepodważalną jest bowiem TO, że nie opłaca się śmiecić w naturze, jeśli chcemy zadbać o nasze wspólne oraz przyszłych pokoleń zdrowie. Niszcząc naturę, niszczymy siebie". Koordynatorem i opiekunem naszych działań była pani Elżbieta. Za udział w akcji otrzymaliśmy certyfikat jak przedszkole, a także certyfikat otrzymała każda z grup.