Dzień Marchewki

W Maciusiowym Królestwie codziennie serwowane są surowe warzywa i owoce. Przedszkolaki wiedzą, jakie są zdrowe i chętnie je chrupią :). Jakże więc mogliśmy zapomnieć o święcie Marchewki!

W każdej grupie było więc marchewkowo, pomarańczowo i...zdrowo! Niemal każdy, czy duży czy mały miał na sobie marchewkowe kolory. Podczas zabawy integracyjnej poznaliśmy bogactwo witamin, jakie marchewka zawiera, bawiliśmy się z marchewką! Okazało się, że jest nie tylko świetna w smaku i zdrowa, ale także można z nią ćwiczyć, robić z niej śmieszne stworki :).

Panie w kuchni także dołączyły się do tego ważnego dnia i...podczas wszystkich posiłków królowała Marchewka właśnie: była pod postacią ciasta marchewkowego, zupy marchewkowej, surówki oraz po prostu - do chrupania!

Pozdrawiamy wszystkich miłośników marchewki!