22 kwiecień - Światowy Dzień Ziemi

22.04.2022 r. wszystkie dzieci w Maciusiowym Królestwie  świętowały Dzień Ziemi.

"Dzień Ziemi obchodzimy - ekologii dzieci uczymy. Każdy przedszkolak chce znać - jak o środowisko dbać!”

Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Dzisiejsze święto było podsumowaniem całego tygodnia rozmów, zabaw i zadań o tematyce ekologicznej. Wiele uwagi poświęciliśmy ochronie naszego wspólnego domu – Ziemi. Maciusiowe Przedszkolaki zastanawiały się jak można jej pomóc, aby była czysta, zdrowa i piękna. W czasie zajęć i zabaw uczyły się segregować odpady, dowiedziały się, co to jest recykling i dlaczego ochrona środowiska jest taka ważna. A dzisiejsze świętowanie to także ciekawe zajęcia,  filmy o tematyce ekologicznej, zabawy badawcze, turniej wiedzy ekologicznej oraz prace plastyczne – Przyjaciel Ziemi. Maciusiowe przedszkolaki już wiedzą, że dla dobra naszej planety należy: sadzić drzewa i pielęgnować rośliny; dbać o przyrodę; oszczędzać wodę i prąd; segregować śmieci i ograniczać zużycie plastiku. A na zakończenie tego dnia wszystkie dzieci otrzymały medal – PRZYJACIEL ZIEMI.

Ziemio
Nie chcemy abyś była zniszczona,
chcemy żebyś była cała zielona,
więc przysięgę Ci składamy,
że zniszczyć Ciebie nie damy !!!

P.s. garść informacji -  Co warto wiedzieć o Dniu Ziemi?

• Dzień Ziemi jest świętem na cześć naszej planety.
  • Kiedy jest Dzień Ziemi? Od 2009 roku to doroczne święto obchodzone jest w dniu 22 Maja.
  • Jest to największe święto na ziemi - obchodzi się je w aż 194 krajach.
  • Celem Dnia Ziemi jest promowanie wiedzy na temat ochrony środowiska naturalnego naszej planety i zagrożeń, z jakimi się ona zmaga oraz ich konsekwencji dla ludzi.
  • W Dniu Ziemi odbywają się liczne wydarzenia kulturalne, artystyczne i inne,  przeważnie o tematyce ekologicznej.
  • Dzień Ziemi jest powszechnie obchodzony w szkołach i innych placówkach edukacyjnych. Edukacja jest nieodzownym elementem Dnia Ziemi.
  • W trakcie Dnia Ziemi promuje się wiedzę na temat takich problemów naszej planety jak zmiana klimatu, wymieranie gatunków, zanieczyszczenie wody i powietrza i inne.