Ogólnopolski projekt edukacyjno-artystyczny "Błękitny zakątek"

"Małe strumyki tworzą wielkie rzeki"

" Przyroda przetrwa bez człowieka, ale człowiek bez przyrody już nie, chcem więc wspólnymi siłami o nią zawalczyć. Nasze małe działania przynoszą duże efekty,pamiętajmy bowiem że małe strumyki tworzą wielkie rzeki".  .............

Cele projektu:
- Rozumienie znaczenia wody dla życia ludzi, zwierząt i roślin;
- Budowanie poczucia odpowiedzialności za właściwe gospodarowanie zasobami wody;
- Kształtowanie pozytywnych wzorców ekologicznych;
- Tworzenie okazji do poznawania rzeczywistości przyrodniczej poprzez ekserymentowanie, obserwowanie i odkrywanie;
- Kształtowanie postawy otwartej na sztukę

Termin realizacji:  03.10.2022 - 31.05.2023

Autorzy: Eliza Flaszewska - doradca metodyczny w zakresie plastyki w Bytomiu, Chorzowie, Piekarach Śląskich, Siemianowicach, powiecie tarnogórskim; Dorota Kozioł- Żurawska - doradca metodyczny wychowania przedszkolnego w Katowicach; Wioleta Mueller - Konieczny - doradca metodyczny edukacji wczesnoszkolnej w Siemianowicach Śląskich.