Dzień Kropki

Dzisiaj królowała .... KROPKA. Były ubrania w kropki, zabawy z kropką i piękne kropkowane prace plastyczne. I nikt by się niespodziewał, że ...ot taka kropka, a tyle radości! :) I KROPKA!  Oczywiście, nie zabraklo też historii o małej Vashtii, niektórzy jej słuchali  inni oglądali

Jeśli wydaje się Wam, że to kolejne wymyślone, nowomodne i nieciekawe święto - jesteście w błędzie!

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i budzenia wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko rozpoczęło sie w 2003 roku, kiedy Peter h. Reynolds wydał książke dla dzieci The Dot (czyli  Kropka), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki swojej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowanai Dnia Kropki. Uważamy, że niezależnie od wieku, kazdy z nas ma jakiś talent, Dzień Kropki jest dobrym pretekstem do pokazania go światy. I KROPKA!

P.s razem z dziećmi, możemy zorganizować kropkową zabawę w domu, życzymy miłej zabawy :)

(za paniMonia.pl)