Dzień Przedszkolaka

W Maciusiowym Królestwie dzisiaj zawrzało !!! Hucznie obchodzono Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Przygotowania do tego ważnego dnia trwały od soboty wieczora ... W Dzień Przedszkolaka żaden przedszkolak z Maciusiowego Królestwa sie nie nudził - były zabawy w salach, kolorowy pochód w ogrodzie i torty (aż cztery dla każdej grupy  jeden), na których paliły sie tortowe fontanny. Fotanny zapalał Pan Zygmunt ;). ..... Uroczysta uczta nie zakończyła jednak obchodów tego wspaniałego dnia - na dzieci czekała w auli mata edukacyjna (dywan interaktywny) z emocjonujacymi zabawami, grami! A na koniec każdy Przedszkolak dostał bańki mydlane, malenkie, kolorowe tęcze... jak spełnienie najskrytszych marzeń.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka - historia świeta

co roku przypada na 20 września, inicjatorami  tego wyjątkowego święta byli dyrektorzy łódzkich przedszkoli. Sejm uchwalił go we wrzesniu 2013 roku. Po co ? Ma podkreslać wagę edukacji przedszkolnej  w rozwoju dzieci oraz popularyzować nowoczesne wychowanie przedszkolne, a także integrować przedszkola z różnych regionów kraju oraz środowiska, osoby, instytucje, które mają wpływ na wizerunek i jakość ich funkcjonowania. Dodatkowo dostarcza dzieciom okazję do świętowania, zabawy i czerpania radości z bycia PRZEDSZKOLAKIEM.

P.s. z okazji Dnia Przedszkolaka powstała nawet specjalna piosenka p.t.  "Dzień Przedszkolaka" . Jest ona swoistym hymnem wszystkich przedszkolaków. Można pobrać ja na stronie studiomegafon.com.pl. Muzykę napisał Robert Obcowski, a słowa są autorstwa Danuty Błażejczyk i Mariusza Urbaniaka.

(za: mamotoja.pl)