Kropki, kropy kropeczki.

W naszym kalendarzu często pojawia się jakiś wyjątkowy, czasami nawet dość nietypowy dzień. W Maciusiowym królestwie po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Kropki. W tym dniu oczywiście najważniejsza była KROPKA, która zawładnęła naszym przedszkolem. My sami byliśmy caaali w kropkach.

A co to jest Dzień Kropki?

Jest to międzynarodowe święto kreatywności, które po raz pierwszy pojawiło się w 2008 roku. Wywodzi się od książki dla dzieci pod tytułem "The Dot" ("Kropka"), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki. Od tamtej pory święto to jest obchodzone corocznie 15 września.

Tego dnia zorganizowane zostały dla dzieci kreatywne, nietuzinkowe zabawy z kropką w roli głównej. Uczyliśmy sie jak dodawać sobie i innym wiary we własne możliwości. Podczas zajęć powstały też wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Oj działo się! Koniec i kropka!