Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 września  zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka!

20 września to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiając ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to powstało, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej.

Tego dnia i  w Maciusiowym Królestwie było wielkie świętowanie. W pięknie udekorowanej auli bawiliśmy się przy  znanych i lubianych przebojach. Następnie zdoobywaliśmy sprawności. A  na koniec czekał na nas pyszny tort marchewkowy. Oczywiście nie zabrakło także życzeń od dorosłych i słodkości. Jest wiele wyjątkowych świąt w roku, ale to jest jednym z naszych ulubionych!