Sadzimy kwiaty w Parku Śląskim.

Dzisiaj, czyli 22.09.2023 roku dzieci z trzech grup przedszkolnych ("Ciekawscy", "Odkrywcy" i "Tropiciele"), zaraz po drugim śniadaniu wyruszyły na wyprawę do Parku Śląskiego. Tam już czekały Panie wraz z wiewiórką Basią, które opowiedziały przedszkolakom jak należy opiekować się roślinami. Nastepnie dzieci, zaopatrzone w łopatki przystąpiły do samodzielnego sadzenia cebulek krokusów. Po pracy wbiły w ziemię oznaczniki z nazwą swojej grupy. Była to świetna lekcja ekologii.

W akcji brały udział dzieci z okolicznych szkół i przedszkoli. Sadziły cebulki w specjalnie przygotowanych otworach w ziemi, na terenie wzdłuż klonów Alei Zielonej Łąki. Łącznie zasadzonych ma zostać ok. 20 tysięcy cebulek, które wiosną stworzą krokusową łąkę kwietną.