Dzień płatków śniadaniowych.

Śniadanie to jeden z najważniejszych posiłków dnia, które powinno dostarczać naszemu organizmowi energii do całodobowej aktywności. Możemy przygotować je na różne sposoby, to od nas jednak zależy czy będzie ono zawierało pełnowartościowe składniki niezbędne dla naszego zdrowia.

Obchodzony 7 marca "Dzień płatków śniadaniowych" zachęcił wszystkich do zorganizowania zajęć promujących spożywanie zdrowego śniadania w postaci płatków śniadaniowych z mlekiem. W tym dniu dzieci poznały między innymi różne rodzaje płatków. Na śniadaniowych stołach również gościły płatki.

Obserwując reakcje przedszkolaków możemy mieć nadzieję, że przygotowany w tym dniu posiłek pomógł zrozumieć dzieciom jak ważnym elementem jest pyszne, pożywne i przede wszystkim zdrowe śniadanie.