Dzień Wody.

22 marca 2024 roku w naszym przedszkolu odbył się Dzień Wody. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane na niebiesko i wspólnie odkrywaliśmy tajemnice wody i jej znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin. Postanowiliśmy połączyć zajęcia edukacyjne ze świetną zabawą.

Poprzez różnorodne działania dzieci dowiedziały się wielu informacji i ciekawostek o wodzie. Oglądając film edukacyjny przedszkolaki poznały proces obiegu wody w przyrodzie, dowiedziały się jak dużo jej jest na kuli ziemskiej i w ciele człowieka. Poznały różne sposoby wykorzystania wody i uświadomiły sobie, że należy ją oszczędzać. Szczególnie dużo frajdy sprawiły dzieciom zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej i wyciętych z kolorowego papieru kropelek wody.

Przedszkolaki z Maciusiowego Królestwa doskonale wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem do życia i należy o nią dbać, dlatego mają przekaz również dla innych: Nie marnujmy wody!!!