Dzień Książki.

Książki w przeróżnych formach towarzyszą nam już od przeszło tysiąca lat, a przez kilka stuleci były one głównym sposobem na przekazywanie wiedzy i jedną z najpopularniejszych form rozrywki. Obecnie, choć dostęp do informacji jest o wiele łatwiejszy niż kiedykolwiek wcześniej, książki wciąż pozostają szalenie istotne w naszej kulturze. Czas spędzony z książką rzadko jest czasem straconym, czego nie można niestety zawsze powiedzieć o czasie spędzonym na surfowaniu po Internecie, czy skakaniu po kanałach TV.

I to choćby dlatego książki zasługują na swoje własne święto. Jest nim Światowy Dzień Książki.

Przedszkolaki opowiadały o swoich ulubionych bohaterach książkowych, dowiedziały się jak powstaje książka, poznały zasady kodeksu czytelnika, określały różnicę między biblioteką, a księgarnią, wykonały okładkę do ulubionej lub wymyślonej przez siebie książki czy też tworzyły własną książkę, zorganizowały wystawkę swoich ulubionych pozycji książkowych oraz słuchały bajek czytanych przez Panie, których zresztą słuchają codziennie.

Pamiętajmy, że książka wprowadza czytelnika w cudowny świat, rozwija myślenie i słownictwo, dostarcza wielu wspaniałych przeżyć.

Dlatego czytajmy dzieciom jak najczęściej!