zabawy z językiem angielskim

nauczyciel - mgr Agnieszka Roj

Tropiciele, Odkrywcy zajęcia 1x w tygodniu 30 min

Ciekawscy, Pytalscy zajęcia 1x 15 min

Szczególowy harmonogram zajęć dla każdej z grup w zakładce grupy przedszkolne

Nauczanie języka angielskiego odbywa się u nas w formie zabawy, stymulującej proste wypowiedzi oraz uruchomienie zdolności naśladowczych dziecka, nauczyciel w czasie zajęć używa wielu pomocy dydaktycznych, które ułatwiają zrozumienie wprowadzonego słownictwa oraz szybkie przyswajanie.

Zajęcia edukacyjne obejmują:
  • piosenki i wiersze
  • ćwiczenia z wykorzystaniem obrazków
  • wyliczanki.
  • gry i zabawy językowe
  • zabawy muzyczno - ruchowe
  • opowiadania

Dzieci podchodzą do języka obcego w sposób naturalny, tak jak do języka ojczystego. Są pozytywnie nastawione do wypowiadania się w języku obcym, gotowe do naśladowania, i nie boja się ? tak jak w języku ojczystym popełniać błędów. Ciekawość i duża doza fantazji pomagają dziecku zastosować inny język do swoich celów i chęci w sposób naturalny, bez zastanawiania się. Jednak nie liczmy na to, że dziecko w przedszkolu ?nauczy się? języka obcego, jednak wczesny start umożliwi mu stopniowe oswajanie się z jego brzmieniem, melodia i strukturą, bez konieczności pokonywania barier, jakie powstają w trakcie nauki w późniejszym okresie.